1. Gruppspel P06 – 11-manna

Grp A:                                                                                                                       

Skellefteå FF, IFK Luleå, Sörfors, Ersmarks IK

Tabell (Poäng, Målskillnad, Straffvinst)

IFK Luleå 9, 10-0
Sörfors 4, 3-4
Ersmarks IK 4, 4-7, 1
Skellefteå FF 0, 1-7

Grp B:

Sävar IK, Umedalens IF, Morön BK, Kubikenborgs IF

Tabell (Poäng, Målskillnad, Straffvinst)

Kubikenborgs IF 6, 9-5
Umedalens IF 6, 4-3
Sävar IK 4, 5-5, 1
Morön BK 1, 0-5

 

Spelplats       Tid                 Hemmalag                          Bortlag

 

Fredag 2a oktober                                                                                                    

Norrvalla       17.30-18.30  IFK Luleå vs Ersmarks IK 4-0

Norrvalla       18.30-19.30  Morön BK vs Umedalens IF 0-1

Norrvalla       19.30-20.30  Sävar IK vs Kubikenborgs IF 4-3

Norrvalla       20.30-21.30  Skellefteå FF vs Sörfors 0-1

 

Lördag 3e oktober                                                                                                    

Norrvalla       10.00-11.00  Skellefteå FF vs IFK Luleå 0-4

Norrvalla       11.00-12.00  Kubikenborgs IF vs Morön BK 4-0

Norrvalla       12.00-13.00  Sävar IK vs Umedalens IF 1-2

Norrvalla       13.00-14.00  Sörfors vs Ersmark IK 2-2, Ersmark Straffsegrare

Norrvalla       17.00-18.00  Kubikenborgs IF vs Umedalens IF 2-1

Norrvalla       18.00-19.00  Sävar IK vs Morön BK 0-0, Sävar Straffsegrare

Norrvalla       19.00-20.00  Sörfors vs IFK Luleå 0-2

Norrvalla       20.00-21.00  Skellefteå FF vs Ersmark IK 1-2

Söndag 4e oktober                                                                                                   

Norrvalla      09.00-10.00  Match om 7e plats Skellefteå FF vs Morön BK 2-3

Norrvalla       10.00-11.00  Match om 5e plats Ersmarks IK vs Sävar IK 2-4

Norrvalla       11.00-12.00  Match om 3e plats Sörfors IF vs Umedalens IF 0-1

Norrvalla       12.00-13.00  IFK Luleå vs Kubikenborgs IF              3-0       FINAL