Klass: P13

Spelform: 9v9

Bollstorlek: 4:a

Spelplaner: Lejonströms IP & Norrvalla Konstgräs

Grupp A M GM-IM P Grupp B M GM-IM P
Skellefteå F 4 18-5 9 IFK Östersund 4 21-3 12
RCD Espanyol Stockholm 4 14-5 9 Lycksele IF 4 22-5 9
Gimonäs Umeå IF 4 12-8 9 IFK Umeå 4 8-15 6
IFK Luleå Vit 4 8-18 3 IFK Luleå Blå 4 5-15 3
Luleå SK 4 5-19 0 Sunnanå SK 4 7-18 0

 

Skytteliga

Namn Lag Antal Mål
Desiv Ewane Etih Gimonäs Umeå IF 8
William Wassagren RCD Espanyol 7
Morris Rammeskov RCD Espanyol 7

 

Spelschema

Spelplats Fredag 30e september Hemmalag Bortalag Resultat
Lejonström 17.00-18.00 Skellefteå FF Gimonäs Umeå IF 2-0
Lejonström 18.00-19.00 IFK Umeå IFK Luleå Blå 4-0
Lejonström 19.00-20.00 Luleå SK RCD Espanyol 0-1
Lejonström 20.00-21.00 Sunnanå SK Lycksele IF 3-6
Lejonström 21.00-22.00 IFK Umeå IFK Östersund 3-5
Norrvalla Konstgräs 21.30-22.30 Skellefteå FF IFK Luleå Vit 8-0
Spelplats Lördag 1a oktober Hemmalag Bortalag Resultat
Lejonström 08.00-09.00 IFK Östersund IFK Luleå Blå 4-0
Lejonström 09.00-10.00 Gimonäs Umeå IF RCD Espanyol 4-2
Lejonström 10.00-11.00 Luleå SK IFK Luleå Vit 1-6
Lejonström 11.00-12.00 Sunnanå SK IFK Östersund 0-5
Lejonström 12.00-13.00 IFK Umeå Lycksele IF 0-6
Lejonström 13.00-14.00 Luleå SK Gimonäs Umeå IF 4-5
Lejonström 14.00-15.00 Sunnanå SK IFK Luleå Blå 3-4
Lejonström 15.00-16.00 Skellefteå FF RCD Espanyol 1-5
Lejonström 16.00-17.00 Gimonäs Umeå IF IFK Luleå Vit 3-0
Lejonström 17.00-18.00 Lycksele IF IFK Luleå Blå 4-1
Lejonström 18.00-19.00 Sunnanå SK IFK Umeå 1-3
Lejonström 19.00-20.00 RCD Espanyol IFK Luleå Vit 6-0
Lejonström 20.00-21.00 Skellefteå FF Luleå SK 7-0
Lejonström 21.00-22.00 Lycksele IF IFK Östersund 1-7
Spelplats Söndag 2a oktober Hemmalag Bortalag Resultat
Lejonström 08.00-09.00 Luleå SK Sunnanå SK 2-3
Lejonström 09.00-10.00 IFK Luleå Vit IFK Luleå Blå 1-4
Lejonström 10.00-11.00 Gimonäs Umeå IF IFK Umeå 2-4
Norrvalla Konstgräs 10.00-11.00 Skellefteå F IFK Östersund FINAL 0-1
Lejonström 12.00-13.00 RCD Espanyol Stockholm Lycksele IF 7-0